I can not wait..Christmas are here

3. prosince 2011 v 23:29 |  Diary
Snad mi schází trochu inspirace, snad trocha času. Je to neomluvitelné zapomenout na své blogové přátele.

V posledních týdnech se událo tolik věcí, nevím o čem vyprávět dřív. Jeden člověk mi zase můj pohled na svět posunul kousek do výšin, náhle mě pak něco donutilo skopit zrak zase do reálného světa. A stal se ze mě rasista. Je mi líto, že jsem se k tomuhle musela snížit, sdílet názor masové většiny nikdy nebyl můj cíl. Ale po té, co jsem viděla film Bastardi mě utvrdilo to, že mít tento názor na nepřizpůsobivé je zcela normální. Když vám řeknu, nedívejte se na tento film, uděláte to stejně jako já po stejných slovech naší profesorky. Tak se klidně podívejte, budete mít zkažený celý den a na každé dítě z drzým obličejem se budete dívat s odporem.
To Vánoce, to je mnohem příjemnější téma. Nejraději bych se zamkla v Mark&Spenceru a vyjedla všechny vánoční pudinky a rozbalila všechna vánoční cukrátka. Také si vždycky vzpomenu na ty krásné večery, kdy jsem ještě věřila na Ježíška a maminka mi předčítala z knížky bratří Grimmů. Pak se ve mě vzbudilo podezření, když mě taťka jako každý rok poslal do sklepa pro cukroví. Zůstala jsem tehdy stát přímo za schody a poslouchala zvuk šustícího balícího papíru. Náhle pak někdo popotáhl za kliku a ve dveřích se vynořila maminka s úsměvem na tváři, s takovým tím milým usměvem, který chce říct, že jste již vyrostli a děcká nevinnost vás opustila. A co vý a váše "setkání" s Ježískem?

Hlavně do Vánoc nezapomeňte: napéct co nejvíc cukroví, nazdobit stromeček, koupit dárky a pořádné uklidit (ani nevím, proč se tyhle věci dělají, bez nich by byly Vánoce ještě pohodovější)

Vaše Ettel
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jilly Jilly | Web | 18. prosince 2011 v 18:04 | Reagovat

Na Bastardy koukat nebodlám. Vyrostla jsem na sídlišti.Mám na věc vlastní názor:) Navíc tenhle film pro postrácí jakoukoli hodnotu a po shlédnutí asi dvou vidí k němu mám celkem odpor. Ne děkuji:) Jinak přeji Veselé Vánoce:)

2 Creencia Creencia | Web | 18. prosince 2011 v 19:32 | Reagovat

Viděla jsem "Bastardi 1" a na dvojku mám strach jít... asi bych to nevydržela.
Jinak Ježíšek ... se ségrou a taťkou jsme se vždycky po večeři  šli schovat do vedlejšího pokoje a mamka s tetou a babičkou "myly nádobí". Potom "Ježíšek" zazvonil na zvoneček a my mohli vejít do pokoje se stromečkem a dárky :) V první třídě mi jeden spolužák mající staršího sourozence řekl, že Ježíšek neexistuje a že si rodiče vymýšlí a dávají dárky pod stromeček sami. Tento fakt se mi následující Vánoce potvrdil, ale vlastně jsem si z toho nic nedělala a vzala to úplně v pohodě.... a ani si nepamatuju, jak rodiče přišli na to, že už vím pravdu... ale stejně se do vedlejšího pokoje schováváme dodnes a děláme, že Ježíšek zvoní na zvoneček :) I když už to není jako dřív a kouzlo pominulo, pořád je tam taková ta chvilka napětí a očekávání :)
Veselé Vánoce a bohatého Ježíška :)

3 Pistácie Pistácie | Web | 20. prosince 2011 v 18:25 | Reagovat

Videla jsi film Bastardi nebo Bastardi 2 ??? ja uz jsem totiz byla v kine na druhem dilu... a jako nedivej se na to. protoze nazor nezmenis. i kdyz ten prvni dil mi prisel surovejsi, takovej nechutnejsi a hnusnejsi .. ta dvojka uz neni takova, ale stejne je to hrozny... uz to asi viidet nechci...
ja si zas pamatuju, ja nas rodice posilali s bratrem do pokoje dycky, at si jdem hrat.. a jsme hodni, a pak zatvonil najednou zvoneček, a my bezeli celi divi ke stromku.. jeee to byly časy.. skoda ze uz rodice nezvoni na ten zvonecek :D to bylo takovy strasne hezky.. upe me mrazilo na zadech <3

4 -E. -E. | Web | 22. prosince 2011 v 19:23 | Reagovat

Na Bastardy se vživotě nepodívám. Stačil mi trailer na první díl.. a víc NE. Už tak mám drsný názor a tohle bych vážně nedala už.

Ale třeba v pondělí jsme byli v dětském domově a tam je romských dětí plno a jsou to strašní šikulové, jsou vychovaní a mají úctu ke člověku. Jsou talentovaní na mnoho věcí a už se těší až budou velcí a budou pracovat.. Je to prostě výchovou. :(

5 not-unusual not-unusual | Web | 25. prosince 2011 v 12:32 | Reagovat

Jsem ráda, že sem Bastardy neviděla. Odmítla sem si je stáhnout po skvělých ohlasech mých spolužáků. To mě absolutně utvrdilo v tom, že je to ještě horší než co sem o tom slyšela. Moc toho o tomhle filmu nevím, ale co mi popisoval brácha bylo opravdu dost hrozné. Zvládnu toho hodně, ale na tohle žaludek nemám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama